Eredienst
Psalmbord
Lofz. van Simeon : 2 (voorzang)
Ps 147 : 10
Ps 37 : 9
Ps 33 : 8, 9 R
Ps 37 : 2 R
Ps 46 : 4, 5, 6 R
Deuteronomium 20
- Wanneer gij zult uittrekken tot den strijd tegen uw vijanden, en zult zien paarden en wagenen, een volk, meerder dan gij, zo zult gij voor hen niet vrezen; want de HEERE, uw God, is met u, Die u uit Egypteland heeft opgevoerd.
- En het zal geschieden, als gijlieden tot den strijd nadert, zo zal de priester toetreden, en tot het volk spreken.
- En tot hen zeggen: Hoort, Israël! gijlieden zijt heden na aan den strijd tegen uw vijanden; uw hart worde niet week, vreest niet, en beeft niet, en verschrikt niet voor hun aangezicht.
- Want het is de HEERE, uw God, Die met u gaat, om voor u te strijden tegen uw vijanden, om u te verlossen.
- Dan zullen de ambtlieden tot het volk spreken, zeggende: Wie is de man, die een nieuw huis heeft gebouwd, en het niet heeft ingewijd? Die ga henen en kere weder naar zijn huis; opdat hij niet misschien sterve in den strijd, en iemand anders dat inwijde.
- En wie is de man, die een wijngaard geplant heeft, en deszelfs vrucht niet heeft genoten? Die ga henen en kere weder naar zijn huis, opdat hij niet misschien in den strijd sterve en iemand anders die geniete.
- En wie is de man, die een vrouw ondertrouwd heeft, en haar niet tot zich heeft genomen? Die ga henen en kere weder naar zijn huis; opdat hij niet misschien in dien strijd sterve, en een ander man haar neme.
- Daarna zullen de ambtlieden voortvaren te spreken tot het volk, en zeggen: Wie is de man, die vreesachtig en week van hart is? Die ga henen en kere weder naar zijn huis; opdat het hart zijner broederen niet smelte, gelijk zijn hart.
- En het zal geschieden, als die ambtlieden geëindigd zullen hebben te spreken tot het volk, zo zullen zij oversten der heiren aan de spits des volks bestellen.
Thema voor de preek:
‘De HEERE is met u, in de strijd’
- Het woord van Mozes (vs.1)
- De toespraak van de priester (vs. 2-4)
- De toespraak van de priester (vs. 2-4)
Gespreksvragen
- Waarom zegt Mozes dat de Israëlieten niet hoeven te vrezen voor een vijandelijke overmacht?
- Waarom herinnert Mozes aan Gods daden uit het verleden?
- Welke grote daden van God kun jij in herinnering roepen?
- Met welke vijandelijke overmacht heb jij te maken? Hoe helpt dit gedeelte in die strijd?
- Welk beeld van God krijg je naar aanleiding van dit gedeelte?
- Wat is de taak van de priester en waarom?
- Stelling: Je moet meer geloof hechten aan je oren dan aan wat je ziet met je ogen.
- Wat moet je doen met de woorden die de priester spreekt?
- Waarom sturen de ambtenaren mensen naar huis? Wat zou jij doen? Wat betekent dit voor de overgebleven soldaten en voor jou? Is dit moeilijk? Waarom wel of niet?
Collecten:
Image
- Kerk
- Emeritikas
- Orgelfonds
Vergeet u ook onze adoptiekinderen niet?
U kunt uw gaven overmaken naar een van de rekeningen van de kerk.
Klik hier voor de bankgegevens van de kerk.